KONST / Litografier / Färglitografi 14299397
nr 1429 9397
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Signerad, numrerad 6/365, skärgårdsmotiv. Färglitografi, bildmått: 45x67cm, yttermått inklusive ram: 68x87cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:48:46
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker